1 ступінь

Організаційне консультування в гештальт-підході

Нині, у турбулентний час змін, люди та організації шукають різні шляхи для забезпечення повноцінної діяльності і життя. Вітальність, якісні рішення, робота в команді, організаційна культура – те, що підтримує «здоров’я організації».

Дефіцит життєздатності народжує численні організаційні симптоми. Гештальт-підхід у менеджменті організацій дає змогу діагностувати, моделювати успішне втручання для створення сприятливих умов розвитку, задоволення потреб системи і вирішення її проблем.

Працюючи керівником, тренером або корпоративним психологом, важливо допомагати компаніям пристосовуватися до змін навколишнього середовища, адаптуватися до викликів майбутнього, успішно вирішувати проблеми і досягати цілей. Сучасний гештальт забезпечує потужний фундамент для управління змінами, впровадження творчих рішень.

Спеціалізація має вимоги: учасник повинен мати досвід роботи в організації, у бізнес-структурі або бути власником організації, засновником проекту.

Кому корисний цей курс?

 • Керівникам
 • Власникам бізнесу
 • HR-менеджерам
 • Спеціалістам із розвитку організацій
 • Внутрішнім тренерам
 • Корпоративним психологам
 • Гештальт-терапевтам, які працюють з організаціями

Хочу поділитись своїм feedbackom про власні результати роботи на курсі. Я розширила й поглибила своє бачення на життя компанії в цілому та на колег, відкрила новий погляд на "старі" ситуації, що дало змогу зрозуміти кореневі причини проблем, знизити власну тривожність та проявити свій вплив. Взяла конкретні інструменти з курсу в роботу своєї команди, тестуємо, розвиваємось.. А ще курс це про творчість, про нові особисті можливості, про розвиток самосвідомості, про підтримку, про класну атмосферу й професіональний підхід, та надбання нових знайомств із суперовими людьми!

Марина

HRВР

Дуже сподобався курс! Це як ковток свіжого повітря, коли маєш вже досвід у менеджменті, багато складних ситуацій та знань, але потребуєш щось нового та не пов’язаного з класичними теоріями менеджменту. Особливо корисно зараз у часи, коли треба пристосовуватися швидко до змін та приймати важкі рішення. Подивилася на організацію під новим кутом, і що для організації можливо робити терапію та отримувати результати в майбутньому і використовувати психологічні інструменти. Рекомендую всім, хто хоче поглянути на управління з боку психології організацій!

Елена

Global HRD

Реєструючись на курс я очікувала на інструменти , а отримала значно більше - розуміння як саме я можу бути корисна бізнесу як організаційний консультант. З таким фундаментальним розумінням інструменти в моїх руках заграли. Сьогодні вже співпрацюю з бізнесом саме у ролі організаційного консультанта і можу сказати що все не так як я уявляла. Неможливо передбачити ті кейси що зустрінуться на практиці, але через цю програму я пропрацювала чітко точку зору з якою мені потрібно підходити до вирішення завдань.

Ольга

Начальник відділу навчання та розвитку персоналу

Цінність курсу полягає в олюдненні процесів, що відбуваються в менеджменті. Організація, її структура, співробітники та зовнішні комунікації розглядаються з погляду живого організму в середовищі. Розкривається суть життєвого поля організації з його процесами (вітальність, групові потреби тощо). Поняття та структура проблеми: природа, межі, аналіз, підходи до пошуку рішень. Діагностика проблем організації як дослідження симптомів організму. Організаційне благополуччя. Футуропрактика: зв'язок між набутим досвідом та плануванням майбутнього. Курс допомагає усвідомити та відчути як застосовувати книжкові сценарії/інструменти до реальних людей/команд та організацій. Зі знанням інструментів менеджменту цей курс може бути ще більш ефективним. Але це необов'язково. Базові інструменти дає лектор. У чому особливість. На курсі багато практики з розбором деталей всіх процесів, що виникають. Його можна вважати терапією керівника. Бо саме від адекватності керівника залежить здорове функціонування команди та організації. Керівники точно зможуть навчитись щонайменше самодіагностиці. Як наслідок – більш глибинне розуміння процесів як у організації, так і в окремих співробітників. Хочу звернути увагу на важливий критерій при виборі курсу – освіта та досвід лектора. Тетяна має профільну MBA освіту, багаторічний досвід бізнес тренінгів, понад 20 років досвіду психотерапії та у Гештальті. Вона учениця Іцхака Адізеса. У тому числі вона має досвід огр. консультування великих компаній. Із цього року вона стала членом EAGT GPO та головним тренером Міжнародного інституту практичної психології. Курс підійде керівникам, менеджерам та всім, хто керує командами Цей курс покращив мої навички інтерв'ювання співробітників: визначення проблеми та пошук вирішення, розкриття потреб співробітників для виконання завдань та/або розвитку у департаменті/компанії. Я почала більше розуміти процеси, які відбуваються в департаменті і як вони впливають на співробітників.

Наталья

Analytics Coordinator

Курс "Гештальт-підхід у менеджменті" подарував мені багато інсайтів та практичних інструментів, які допомагають в роботі. Я дуже ціную такі курси, де теорія закріплюється практикою. Отримані знання навчили мене більш широкому колу огляду!

Що я вже застосовую на практиці?

 • Використовую модель вирішення проблем. Це прям дуже цінна інформація. І я як піпл партнер навчилася задавати правильні питання зацікавленим людям, а не вирішувати все сама. Тут прям інсайт, тому що раніше я думала що я маю дати правильну відповідь і знайти ідеальне рішення.
 • Досліджую "симптомом" в моїй організації та прописую рішення згідно отриманим знанням.
 • Піднімічаю феномени в команді. Раніше на спільних мітах всім було нудно і багато хто сидів в телефонах та слухав одним вухом 🤷‍♀️Після одного з модулів я дізналася як це виправити. Ми знайшли з командою загальну потребу і тепер на спільних зустрічах вся команда "включена" і ніхто не сидить в телефонах)) Перемога!
 • Застосовую коучінгову шкалу для діагностики.
 • Використовую теорію парадоксальних змін. Тут теж були свої інсайти і я дуже рада, що навчилася застосовувати ці знання на практиці.

Дякую велике Тані за простір для мого професійного зростання!

Ганна

HR People Partner

На додаток до якісних професійних знань мені вдалося знайти відповіді на питання, які роками досліджувала у собі, в своїй особистості. Така сукупність знань, практики, досвіду, обміну ідеями з учасниками курсу та, безумовно, Таня Балан в якості ведучої - стали для мене просуваючими як в робочих питаннях, так і у широкому контексті мого життя. Дуже дякую за курс, відкриття, завзяття і відвагу рухатися далі у тому, що приносить задоволення!

Ксенія

Корпоративний психолог

Програма

17-18 липня 2024

1 модуль. Танок Змін і Проблем

1.1. Психологія змін і гострих реакцій усередині компанії.
1.2. Теорія парадоксальних змін.
1.3. Проблемно-орієнтовне мислення як ресурс в організації.
1.4. Цикл Контакту як інструмент Змін.
1.5. Як зміни впливають на проблеми.
1.6. Як проблеми впливають на зміни.

Тривалість модуля: 2 дні по 5 годин.

2 модуль. Життєве поле організації. Робота з командою

2.1. Життєве поле організації.
2.2. Холістична позиція.
2.3. Життєвий цикл організації.
2.4. Теорія поля.
2.5. Командна праця.
2.6. Цикл досвіду.

Тривалість модуля: 2 дні по 5 годин.

3 модуль. Самодіагностика здоров’я і симптоми системи

3.1. Діагностика в організації.
3.2. Що таке «симптом» у системі.
3.3. Причини старіння організації.
3.4. Критерії здоров’я системи.
3.5. Опір та творчі патології.
3.6. Організаційні патології.
3.7. Практичні вправи та лекції ведучого.

Тривалість модуля: 2 дні по 5 годин.

4 модуль. Футуропрактика

4.1. Організаційне Благополуччя.
4.2. Незавершене минуле, що впливає на Майбутнє.
4.3. Групове прийняття рішень.
4.4. Інструменти роботи з Майбутнім у групі, команді, системі.

Тривалість модуля: 2 дні по 5 годин.

5 модуль. Практичні методи та техніки
роботи з «внутрішніми клієнтами» компанії

5.1. На модулі учасники відпрацьовують практичне застосування знань.
5.2. Робота в парах під супервізією ведучого.

Тривалість модуля: 2 дні по 5 годин.

Перша практична гештальт-конференція Міжнародного інституту практичної психології

Додатково:

Важлива інформація:

Курс проводить:

Балан Тетяна Сергіївна – головний тренер Інституту, організаційний терапевт, гештальт-терапевт, супервізор, коуч, майстер НЛП (M.A.NLP), бізнес-тренер, спікер на конференціях та ЗМІ. Більше 10 000 годин практики. Досвід роботи – з 2001 року.

Для реєстрації на курс

Заповніть форму

Polling Form (#1)
Натискаючи кнопку “Відправити” Ви підтверджуєте свою згоду на збір, обробку та зберігання Ваших персональних даних, які Ви надаєте через форму на нашому веб-сайті, відповідно до нашої політики конфіденційності.