Інформаційна втома

Інформаційна втома

Сучасний інформаційний потік нагадує нескінченний всесвітній шведський стіл. Поле продовжує залучати до різноманітних ідей, спокушає на нові захоплення, думки, викликає відгук у діях, і як наслідок – вигоряння стає неминучим. До цього додається досвід війни, особисті кризи, заправлені міцним соусом…

Асиміляція

Асиміляція

Наприкінці року людині важливо провести аналіз своїх досягнень, пройденого шляху, викликів і набутих знань. Цей момент може бути часом асиміляції, де людина намагається включити ці події до свого набору знань і досвіду. Такий процес дає змогу особистості організувати власний досвід,…

Як зрозуміти внутрішній світ підлітка

Як зрозуміти внутрішній світ підлітка

У період підліткового віку відбувається унікальний і часто складний розвиток особистості. Підлітки досліджують себе і навколишній світ, формують свої переконання, цінності та визначають свою індивідуальність. І в цей момент вони, як ніколи, потребують розуміння і підтримки від батьків. Підлітковий вік…

Як перестати чинити опір змінам і рухатися в майбутнє

Як перестати чинити опір змінам і рухатися в майбутнє

Тема змін за останні три роки, напевно, одна з найбільш заряджених. Як правильно реагувати на зміни, розуміючи їх швидкість та масштаби, і що робити, коли ви відчуваєте опір. Є зміни зовнішні, які пропонує нам середовище, і внутрішні, де ми ініціатори,…

Визнання

Визнання

Визнання – важлива тема в житті людини. Вона оприявнює багато різних почуттів, що виникають, коли потреба у визнанні не задоволена.  Потреба у визнанні є нормою, вона – доказ того, що людина існує. Це біологічна потреба незалежно від віку людини отримувати…

Діти війни

Діти війни

Як допомогти дітям, які проживають досвід війни Життя після 24 лютого 2022 року змінилося. Порушився баланс, рівновага, наш організм змушений боротися для їх відновлення, постійно розв’язуючи проблеми. Якщо в дорослих порушено рівновагу, звичайно, це відбулося і з дітьми незалежно від…

Адаптація

Адаптація

Як адаптуватися до нових вимог, що диктує нам життя Кожен з українців зараз проживає час кризи та адаптацію: до нових умов життя, до нової країни. Багато людей мають соматичне напруження, перебувають у постійній тривозі, і все це пов’язано із серйозними…

Хаос і порядок

Хаос і порядок

Хаос і порядок: дві сторони одного цілого Люди часто побоюються такого поняття, як хаос, тому що це додає нестабільності та неясності. Але ж не буває порядку без хаосу і не буває хаосу без порядку, як не буває ночі без дня….

Особистісні навички психотерапевта та гештальт-терапевта

Особистісні навички психотерапевта та гештальт-терапевта

Професія психотерапевта набуває популярності з кожним роком. На час, коли я пишу цю статтю, Google наводить цікаву статистику: майже 5 млн запитів «Які якості потрібні психотерапевту?». І справді, коли ми обираємо ту чи ту професію, важливо не тільки розуміти, де…

28 років разом: як зберегти відносини з професією

28 років разом: як зберегти відносини з професією

Відносини з професією можуть розвиватися, як і взаємини з близькою людиною. На початку, коли тільки робиш вибір, із ким будувати стосунки, – це шлях у невідомість. Із професією також: перші кроки здається, що обрав кота в мішку. Немає жодних гарантій,…